Osterdam Family

typografia / muzyka / grafika

Osterdam Family — Osterdam Family (2017) LP
Osterdam Records [OSTR023]

Osterdam Family to kolektyw muzyczny zrzeszający artystów rodzimej, ostrowskiej sceny hip-hopowej. Od strony muzycznej album wyprodukowało trio: Mariusz „Loverdozed” Czelny, Adam „Bubu” Biel oraz Krystian „Ysiu” Ludwikowski. Wokalnie na płycie pojawiło się wielu gości, w tym kilku weteranów lokalnej sceny: Mc Illo, Bubu, Pawlak, Tasar, Olejz, Maras, Kruku, Sigma, Vally, Czapa, Grzona oraz Memfiz. Ponadto na płycie wokalnie udzieliła się Agnieszka „Gaga” Krasicka, a instrumentami album wspomogli: Mateusz „Yohi” Nowak – instrumenty perkusyjne, Radosław „Zizi” Ryszkiewicz – bas, gitara oraz Tomasz Barzęc – trąbka.

Album w swojej fizycznej wersji skrywa szyfr-łamigłówkę do rozwiązania – na spostrzegawczych słuchaczy czeka niespodzianka w postaci bonusu. Okładka w całości pokryta jest folią soft touch, a wszystkie typograficzne elementy pokryte zostały lakierem UV FLUO, który sprawie, że napisy świecą w nocy. Okładka albumu znalazła się w gronie nominowanych do tytułu Najlepsza Okładka Roku CoverawArts 2017.

Premierowy koncert promujący album odbył się 18 marca 2017 roku, podczas 5. Urodzin Osterdam Records w Starej Przepompowni. Album promuje teledysk do utworu „Lubię się tu bawić” w wykonaniu Bubu i Tasara.

Więcej na:
www.osterdamrecords.com
fb.com/OsterdamRecords

Facebook